Czy gra w makao to dobry sposób na nudę?

Makao to jest dość popularną grą wśród większości ludzi, jednakże co warto wspomnieć, zasady różnią się w zależności od regionu, którym gramy. Wariacji na temat makao jest sporo, jednak podstawowe zasady rozgrywki pozostają takie same – ale czy w czasie kwarantanny gra w makao to dobry sposób na zabicie nudy? Tego dowiecie się już za chwilę!

Czy gra w makao to dobry sposób na nudę?

Jak się gra w makao?

Otóż główny cel gry w makao to pozbycie się wszystkich trzymanych w dłoni kart. Gra w makao zaczyna się od wydania każdemu obecnemu przy stole po 5 kart w ten sposób, aby obecni nie mogli ich nawzajem zobaczyć. Na koniec z samej góry talii wybiera się jedną kartę, którą kładzie się ją odkrytą. Jeśli pierwsza karta, jest kartą ,,funkcyjną” – zostaje ona odłożona na koniec talii i dobiera się nową.

Grę w makao prowadzi się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. W każdej kolejce gracze grają dowolnymi figurami, jednakże muszą one pasować do leżącej na górze stosu. Jeśli jednak nie mają nic pasującego, to dobierają jedną kartę z talii. Wygrywa osoba, która pozbędzie się wszystkich kart pierwsza. W makao istotny jest także moment, kiedy zawodnikowi pozostaje tylko jedna karta. Jeśli nie powiemy „makao”, to skutkuje to doborem 3 karnych kart.

Karty w makao dokłada się według koloru (na przykład : karo na karo), bądź figury. Jeśli więc na stole leży 5, gracz może położyć dowolną 5 lub dowolną kartę karo. Zmieniając temat na chwilę, poniekąd nasz poradnik jest podobny do tych, które mówią nam, jak skutecznie grać w pokera. Do czego zmierzamy, to pamiętajcie o tym, że poradnik jest tylko poradnikiem, dlatego też sposoby na grę musicie wybrać sami. Wracając do tematu, wyjątkiem są karty tak zwane ,,funkcyjne”, które wymuszają wyłożenie na stół konkretnych figur. Kiedy gracz nie ma karty, którą może wyłożyć, dobiera jedną z talii. Karty dobiera się też, jeśli otrzymamy karę.

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Makao – podobieństwa w internecie?

Jeśli lubimy grać w proste gry karciane, możemy skorzystać z gry dostępnej w betgames sts która nazywa się wojną. Jest to po prostu prostsza odmiana makao, tak jak możemy przyrównać inne gry karciane, na przykład odmiany pokera do oryginalnego, pokera 5-kartowego. Co ciekawe, gry polegające na obstawianiu wojny i pokera w naszym kraju są dostępne w postaci symulowanych gier karcianych, pod nazwą Betgames STS. Więc jeśli w trakcie nudy w kwarantannie grać w pokera online – to możemy zrobić to przez betgames!

 Karty funkcyjne w makao :

2 i 3 – zmuszają gracza do dobrania odpowiednio dwóch bądź trzech kart. Suma kary kumuluje się.

4 – sprawia, że następny gracz musi opuścić kolejkę. Można ją przebić dowolną kartą, która posiada na niej numer 4. Suma opuszczonych tur kumuluje się wraz z ilością czwórek na stole.

Jopek – wykładający ją gracz wybiera dowolną kartę, której wymaga od innych graczy. Żądanie obowiązuje całą jedną turę wszystkich graczy.

Dama – kartę tę można położyć na inną dowolną i potem na nią położyć kolejną dowolną kartę.

Król – po położeniu króla następny gracz musi pobrać z talii umówioną liczbę kart

As – Karta pozwalająca na zmianę aktualnego koloru kart w następnej rundzie.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Bukmacher internetowy

Bukmacher internetowy w Polsce musi graczom oferować świetne promocje i bonusy bukmacherskie za darmo, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.

Kody promocyjne

Back to top button