Czy warto jest starać się przewidzieć karty naszych przeciwników w pokerze?

To naturalne że każdy chciałby znać karty przeciwników, bądź mieć umiejętność która pozwoliła by mu poznać karty swoich oponentów, jednakże w prawdziwym życiu ta sztuka jest zazwyczaj zarezerwowana dla dobrych graczy – chociaż i im czasami się to nie udaje. Mimo to, pozostaje pytanie, czy warto się tego uczyć? Tego dowiecie się za chwilę!

Czy warto jest starać się przewidzieć karty naszych przeciwników w pokerze?

Pamiętaj że filmy to fikcja

Czasami można znaleźć w sieci filmy, gdzie spotyka się niesamowite przewidzenia rozgrywki w pokera online, jednakże wiele osób zapomina, że to film a takie sytuacje są po prostu wyreżyserowane, a powtórzenie tego ,,wyczynu” zazwyczaj nie jest zbyt łatwe do osiągnięcia. Dlatego też zadzieranie nosa w pokerze jest bardzo głupim podejściem, do tematu bo bardzo łatwo możemy stracić sporo pieniędzy, a pozostanie nam tylko szok oraz niedowierzanie, w końcu poker to gra, która łatwo nie wybacza błędów.

Nie zapominaj że twój przeciwnik to nie ty

Dobre przewidzenie kart wymaga wiedzy dotyczącej samego przeciwnika, jak i również trochę na temat samej psychologii, jednakże większość graczy przypisuje własne cechy swojemu rywalowi. Jest to naturalnie bardzo błędne podejście, ponieważ osoba która siedzi naprzeciwko nas przy stoliku może okazać się totalnie nieracjonalna, przez co nawet jeślibyśmy chcieli, to nie będziemy w stanie przewidzieć jej zachowań, co sprawia że starając się przewidzieć zachowania naszego przeciwnika prawie niemożliwe.

Dlatego też podejście do tematu rzeczowo, najpierw poprzez rozeznanie swojego przeciwnika a później zauważenie schematów jego rozgrywki w pokera pozwoli nam na w miarę poprawne przewidzenie jego kart w rozdaniu, bądź przynajmniej na spasowanie w wypadku, kiedy wiemy że nie warto jest grać to rozdanie. Choć oczywiście dochodzi tu kwestia tego, że taki przeciwnik przecież może również blefować w pokerze, czyż nie?

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Żeby odpowiednio przewidzieć karty – musimy również wiedzieć jak blefować

Otóż przewidywanie kart jest praktycznie niemożliwe, jeśli nie weźmiemy pod uwagę tutaj opcji, że nasz przeciwnik blefuje i w rzeczywistości ma o wiele lepsze karty, niż nam się wydaje. Czasem ciężko jest dokonać analizy przeciwnika przy prawdziwym stole, kiedy jesteśmy zdenerwowani, dlatego też na początek warto jest spróbować się z innymi ludźmi, w grze w pokera na internecie. Na ten moment w Polsce jedyny sposób na to, aby zagrać w legalnego pokera online jest sts betgames, gdzie co prawda nie do końca gramy w pokera, a raczej wcielamy się w rolę gracza-widza, który może obstawić, które karty zwyciężą w danym rozdaniu na żywo. Może i nie jest to typowa forma gry w pokera, ale to na ten moment jedyna legalna alternatywa dla zapalonych pokerzystów.

Czy warto jest starać się przewidywać karty przeciwnika w pokerze?

 Z jednej strony tak, a z drugiej oczywiście nie. Naturalnie wszędzie jest ten ,,złoty środek” – gdzie możemy jednocześnie poniekąd podejrzewać jakie zagranie zaraz nam ,,zaserwuje” nasz przeciwnik, podczas gdy my nie popełniamy głupoty kalibru bycia zbyt pewnym siebie i wchodzeniem ,,va bank”.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Bukmacher internetowy

Bukmacher internetowy w Polsce musi graczom oferować świetne promocje i bonusy bukmacherskie za darmo, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.

Kody promocyjne

Back to top button