Ile można wygrać u bukmachera?

Z pewnością każdy, kto rozważa rozpoczęcie swojej przygody z zakładami bukmacherskimi zastanawia się w pierwszej kolejności ile można na tym zarobić? Czy da się z tego żyć? Jak duże jest ryzyko? Są to ważne i trudne pytania, które każdy myślący o rozpoczęciu poważniejsze przygody z zakładami bukmacherskimi powinien sobie zadać i na które powinien znaleźć odpowiedzi, nim w ogóle zdecyduje którego bukmachera wybrać i powierzyć mu swoje pieniądze.

zarabianie na bukmacherce
Jak zarabiać na zakładach bukmacherskich

Ile można wygrać u bukmachera i od czego to zależy?

Przede wszystkim należy podkreślić, że odpowiedź na wszystkie trzy pytania wskazane we wstępie brzmi następująco: to zależy. Ile można wygrać u bukmachera? Najbanalniejsza odpowiedź to taka, że zależnie ile postawimy. Wszystko zależy od tego jakie kwoty będziemy obstawiać, oraz na jakie zdarzenia.

Oczywistym jest, że jeśli na przykładzie piłki nożnej postawimy na FC Barcelonę w meczu z ligowym outsiderem, to nie możemy spodziewać się wysokiego kursu za takie zdarzenie, więc i kwota wygranej będzie niska i może okazać się, że nie pokryje ona nawet pobieranego od każdego zakładu podatku od wygranej. Więc jeśli chcemy obstawiać na zwycięstwa faworytów, co jest w pełni zrozumiałe, to mamy możliwość tworzenia bardziej skomplikowanych kuponów na kilka, kilkanaście, a w przypadku tzw. ”taśm” nawet kilkudziesięciu zdarzeń.

betclic kod promocyjny
Kod promocyjny betclic

Przy takich bardziej rozbudowanych kuponach kurs całego kuponu jest mnożony przez kursy zdarzeń składających się na niego, a żeby nasz kupon okazał się zwycięski ziścić musza się wszystkie wskazane przez nas na nim zdarzenia. Więc jak widać nasza wygrana jest zależna od dwóch czynników: naszego wkładu oraz kursu całego kuponu.

Czy da się z bukmacherki żyć?

Kolejnym istotnym pytaniem związanym z zarobkami z zakładów bukmacherskich jest to, czy da się z tego żyć. I tu po raz kolejny: to zależy. Przede wszystkim od wielkości naszego wkładu w poszczególne zakłady. Dla przykładu, jeśli postawimy 10 złotych na kupon u bukmachera Betclic o kursie 1.2 to wygramy 12 złotych (dla ułatwienia i przejrzystości porównania pomijamy tutaj kwestię podatku od wygranej). Jednak kiedy postawimy 1000 złotych to za ten sam kupon wygrać możemy już 1200 złotych, co jest znaczną sumą.

Oczywistym jest, że im wyższy nasz wkład, tym większe ryzyko i stres związany z zakładem, dlatego warto podkreślić, że do zakładów bukmacherskich oprócz zdolności analitycznego myślenia i znajomości dyscypliny w której planujemy działać, niezbędne są także nerwy ze stali. Więc jeśli w przeciągu miesiąca uda nam się wygrać 10 zakładów jak ten z przytoczonego przykładu, to mamy już na koncie 2000 złotych, czyli więcej niż płaca minimalna netto za miesiąc pracy w 2019 roku. Gratuluję!

Jak duże jest ryzyko?

I, po raz kolejny już chyba nie zaskoczę nikogo stwierdzając, że: to zależy. Przede wszystkim od tego jakie zdarzenia będziemy obstawiać, czy te o wyższym kursie, dające nam większa wygraną połączoną jednak z większym ryzykiem i mniejszym prawdopodobieństwem tego, że nasze zdarzenie faktycznie się wydarzy, czy jednak będziemy obstawiali bezpieczniejsze zakłady, np. na faworyzowaną drużynę czy zawodnika, gdzie szansa na ziszczenie się tego zdarzenia jest większa, lecz co za tym idzie i wygrana będzie mniejsza.

Kolejnym czynnikiem decydującym o tym jak duże jest ryzyko obstawiania zakładów bukmacherskich jest to, jak duże kwoty na to przeznaczamy i jaką część naszego budżetu one stanowią. Jeśli na zakłady bukmacherskie przeznaczamy jedynie kilka złoty, to nie oszukujmy się, ryzyko jest właściwie żadne, a nasza gra ma charakter czysto rozrywkowy, a nie zarobkowy.

Kiedy jednak w grę wchodzą wyższe kwoty wtedy proporcjonalnie wzrasta ryzyko które podejmujemy, ale poważniejsze obstawianie jest nierozerwalnie związane z ryzykiem, które oczywiście każdy obstawiający stara się ograniczyć do minimum, uważnie śledząc różnego rodzaju tabele i wyniki, jednak nawet najdokładniejsza analiza nie wyeliminuje ryzyka całkowicie, choć z pewnością może je znacznie zmniejszyć.

Podsumowując rozważania w tym artykule należy stwierdzić, ze to ile możemy wygrać, czy można z tego żyć i jak dużym ryzykiem obarczone jest obstawianie u bukmachera zależy tylko i wyłącznie od nas i od tego w jaki sposób i za ile gramy. 

Kod bonusowy

Kody bonusowe do legalnych bukmacherów online. Kod promocyjny do bukmachera, który daje dodatkowe korzyści jak zakład bez ryzyka czy bonus bez depozytu.

Kody promocyjne

Back to top button