Jak rozpoznać uzależnienie od gier losowych?

Nie da się ukryć, że niestety ale zakłady bukmacherskie mają również i swoją ciemną stronę. W końcu na świecie uznaje się, że to właśnie one są odpowiedzialne za największą liczbę uzależnień, dlatego też dziś przedstawimy ci niebezpieczeństwa związane z uzależnieniem się od zakładów losowych.

Jak rozpoznać uzależnienie od gier losowych?

Kto jest podatny na uzależnienie?

Tak naprawdę każdy człowiek może w mniejszym lub większym stopniu się od czegoś uzależnić, ale najczęściej uzależnienie pojawia się w ludziach impulsywnych, którzy szukają silnych wrażeń i odczuwają chęć rozładowania presji z różnych powodów. Towarzyszy temu zazwyczaj niedojrzałość emocjonalna lub niska samoocena. Taka mieszanka to ,,idealny” zestaw pod uzależnienie, ponieważ tylko wtedy takie osoby uczą się, że jednak coś pozytywnego może zdarzyć się w ich życiu – ponieważ w końcu mogą się oni pochwalić wygraną, ktoś zwraca na nich uwagę, oraz podziwia, że udało im się ograć bukmachera w jego własnej grze – co nie jest przecież takie łatwe do osiągnięcia.

Darmowy bonus STS
Darmowy bonus STS

Odgrywanie się to główna przyczyna uzależnienia

Naturalnie gdy nadejdzie jednak moment porażki, to taka osoba jest zła na tę sytuację i chętnie się odegra, aby naprawić swój błąd. Stawia na większą kwotę, niestety znowu przegrywa, z racji grania emocjami. No i tak zaczyna się przygoda z długami. Później zwykle pożycza pieniądze od znajomych lub korzysta z chwilówek, aby grać dalej – bo przecież ,,odegram się zaraz”. To tak naprawdę ostatni moment na to, aby się powstrzymać, ponieważ jeśli taka osoba postawi ponownie, to istnieją bardzo małe szanse, że z tego wyjdzie.

Problem z uzależnieniem

Powyższy przykład musi być historią wielu osób uzależnionych od zakładów sportowych. Polscy bukmacherzy muszą ostrzegać o możliwości uzależnienia, ale to zwykle nie wystarcza. Od początku do pełnego zadłużenia może minąć trochę czasu, ale warto pamiętać, że problemy finansowe to dopiero początek naszych problemów. Takie osoby w ogóle nie interesuje życie poza grami losowymi.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Jak się chronić przed tym?

Najprościej jest założyć blokadę, która nie pozwoli Ci na grę u legalnego bukmachera, jeśli suma wydatków w danym miesiącu przekroczy określony poziom. To bardzo wygodne i skuteczne rozwiązanie. Gracz nie musi martwić się o utratę dużej ilości pieniędzy, ponieważ w odpowiednim czasie otrzyma informację, że przekroczył swój budżet na dany miesiąc. Dobrym rozwiązaniem jest też ustalenie punktu wyjścia lub sytuacji, w której przyznajemy się, że straciliśmy pieniądze, a przecież mamy ochotę je odzyskać. Naturalnie to o wiele trudniejsze, dlatego też zdecydowanie lepiej jest korzystać z tej pierwszej metody. Oczywiście nie działa to za każdym razem, ale lepiej mieć przynajmniej taki ogranicznik, niż żaden, prawda?


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Bukmacher internetowy

Bukmacher internetowy w Polsce musi graczom oferować świetne promocje i bonusy bukmacherskie za darmo, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.

Kody promocyjne

Back to top button