Nielegalne firmy bukmacherskie w Polsce

Nielegalne firmy bukmacherskie w Polsce to prawdziwa plaga. Żartujemy oczywiście, tak naprawdę zostało ich niewielu, ponieważ z roku na rok powiększa się lista legalnych bukmacherów w Polsce, który posiadają już licencję naszego Ministerstwa Finansów na zakłady bukmacherskie. No dobrze, ale o co chodzi z tymi nielegalnymi firmami bukmacherskimi w Polsce?

Nielegalne firmy bukmacherskie w Polsce

Nielegalni bukmacherzy – słowo klucz?

Technicznie rzecz ujmując – takie firmy hazardowe są nielegalne TYLKO w Polsce ( brak licencji Polskiego Ministerstwa Finansów na obrót zakładami wzajemnymi), dlatego potocznie są tak określane przez środowisko bukmacherskie, jednak w innych krajach typowanie u tych bukmacherów jest dozwolone – wiadomo że każdy kraj ma inne przepisy – jednakże nie powinno to was uspokajać, nie – nic z tych rzeczy. Cały czas musimy pamiętać o tym, że takie firmy bukmacherskie nie powinny być przez nas brane pod uwagę kiedy będziemy mieli ochotę typować zakłady sportowe. Najlepsze firmy bukmacherskie w Polsce oferują nam przecież tyle możliwości – więc po co szukać guza? ( w szczególności u fiskusa!).

Co nam grozi za obstawianie u nielegalnych firm bukmacherskich?

A na przykład grzywna. I to nie mała, ponieważ :

,, art. 107 § 2. Kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze hazardowej,
podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych ‘’

Grzywna za przestępstwo skarbowe może wynieść od 185 złotych do 37 tysięcy złotych.

Jest to o tyle zabawne że skarbówka ściga zwykłych obywateli którzy chcą się zabawić a nie widzi tych co kradną najwięcej… no ale najciemniej pod latarnią… Wracając do tematu!

Jak widzicie – można zapłacić naprawdę sporą karę za obstawianie zakładów u nielegalnych firm bukmacherskich.

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

A jak rozpoznać nielegalnego bukmachera?

To akurat nic trudnego, chociaż w tym roku już większość stron nielegalnych bukmacherów zostały zablokowane – to jeśli natraficie na taką ; wystarczy poszukać regułki której przykład podajemy poniżej :

,, BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. ‘’

Jeżeli dana firma bukmacherska nie ma takiej regułki (oczywiście powyższy przykład to regułka z licencją legalnej firmy bukmacherskiej BetClic) to możemy od razu założyć, że na terenie Rzeczypospolitej Polskiej – ten bukmacher jest nielegalny.

A co ma nielegalny bukmacher – czego legalny nie ma?

Otóż teoretycznie wyższe stawki oraz wygrane. Dlaczego? – Otóż odpowiedź na to pytanie jest banalna – taka nielegalna firma bukmacherska po prostu nie odprowadza należytych podatków do skarbu państwa, przez co owszem, wygrane będą większe, ale jak zacytowaliśmy powyżej – któregoś dnia może zapukać do nas kilku smutnych panów z wieścią – że będziemy musieli to wszystko zwrócić fiskusowi – z nawiązką.

Jeśli zaś chodzi o legalne firmy bukmacherskie – to w naszym kraju na ten moment mamy 13 firm które trudnią się tym zajęciem – oczywiście cały czas ta lista się powiększa, z racji tego że coraz więcej firm zdobywa licencję MF na obrót zakładami w naszym kraju, jednakże z racji tego że jest to urząd – to nie jest to szybka akcja, przecież każdy z nas wie z jaką szybkością działają Polskie urzędy, nieprawdaż?


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Bukmacher internetowy

Bukmacher internetowy w Polsce musi graczom oferować świetne promocje i bonusy bukmacherskie za darmo, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.

Kody promocyjne

Back to top button