Obstawianie meczów budzi wielkie emocje

Sport to dziedzina życia, która potrafi bardzo mocno oddziaływać na zmysły. Obecnie największą popularnością cieszy się przede wszystkim piłka nożna. Jednak również siatkówka, piłka ręczna, koszykówka, hokej, boks, formuła 1, mieszane sztuki walki, skoki narciarskie, biegi narciarskie, lekkoatletyka, czy tenis ziemny mają swoich fanów. Idole sportowi potrafią bardzo nas motywować i zarażać swoją pasją.

Obstawianie meczów budzi wielkie emocje

 Jeśli obserwujemy ich niepowodzenia i widzimy, że wyjść z dołka potrafią, to my również dostajemy pozytywnego kopa. Niektórzy starają się rozwijać zainteresowanie sportem – jedni sami angażują się w aktywność fizyczną, inni preferują dziennikarstwo, a dzielni kibice jeżdżą za swoimi ulubieńcami po całym świecie. Nową formą rozrywki stało się również typowanie u bukmacherów. 

Typowanie u bukmacherów – bezpieczne dla psychiki?

Żeby być dobrym typerem, trzeba pamiętać o kilku istotnych detalach. Przede wszystkim powinniśmy mieć podstawową wiedzę na temat sportu. Nie należy brać się za typowanie dyscyplin, których nie rozumiemy lub nad których się nie znamy. Jedną z najprostszych dyscyplin o której można szybko zdobyć wiedzę jest piłka nożna, jednakże przed pierwszym zakładem, warto na początku dowiedzieć się, jak obstawiać mecze.

 Zwycięstwo Niemiec nad reprezentacją Andory, podobnie jak Włoch nad San Marino jest raczej oczywistością. Z czasem bierzemy się jednak za trudniejsze kombinacje. Nie chodzi tutaj jednak tylko o same spotkania, ale również typowanie ilości kartek w meczu, goli, a także konkretnych strzelców. Przy ewentualnych sukcesach i porażkach należy jednak zachować chłodną głowę.

Typowanie wyników meczów w zakładach bukmacherskich jest traktowane jako grę hazardową i to taką o najsilniejszym stopniu uzależnienia. Jeżeli dany mecz mamy na kuponie, to nagle nasze emocje totalnie się zmieniają w porównaniu z tym, co byłoby, gdybyśmy go nie obstawili. W końcu mamy tutaj okazję, aby wiele zyskać, ale równie wiele stracić. Napięcie stopniowo rośnie aż do momentu rozstrzygnięcia. Wtedy przeradza się w radość lub euforię albo smutek, przygnębienie, złość, czy też gniew. Emocje przy typach tradycyjnych są ogromne, ale przy zakładach na żywo są one jeszcze bardziej podkręcone, z racji tego że przewidzenie wyniku w trakcie rozgrywki jest jeszcze cięższe niż normalnie.

Zwycięstwo – emocje przy zakładach bukmacherskich

Często w przypadku zwycięstwa okazuje się, że ten rodzaj uczucia był bardzo przyjemny i dlatego osoba ta chciałaby szybko przeżyć je po raz kolejny. Zjawisko to nazywa się hajem emocjonalnym. Jest to stan, do którego wytworzenia się nie potrzeba leków, alkoholu, czy narkotyków, ale sam wygląda podobnie jak po spożyciu wyżej wymienionych. Im bardziej ryzykowna gra (na przykład przy zakładach na żywo ) , tym większa jest szansa, że będzie bardziej efektowny. Pojawia się bowiem wtedy dopamina, czyli tzw. hormon szczęścia. Jej duże pokłady wpływają na nasz ogólny humor.

 Z czasem dopaminie towarzyszyć będzie też adrenalina – hormon stresu i walki. Połączenie dopaminy z adrenaliną dodaje motywacji i ogólnie nas wzmacnia. Tak uważają ludzie, którzy są pod wpływem tych dwóch czynników. Dobrą radą, aby przeciwstawić się zgubnym efektom ubocznym gier bukmacherskich jest posiadanie osoby bliskiej – najlepiej zaangażowanej również w tę grę, która będzie w stanie nasze zapędy tonować. Warto także z taką osobą wymieniać się doświadczeniami odnośnie uczuć względem poszczególnych typów.


Betfan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Bukmacher internetowy

Bukmacher internetowy w Polsce musi graczom oferować świetne promocje i bonusy bukmacherskie za darmo, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.

Kody promocyjne

Back to top button