Obstawianie na żywo vs. Obstawianie prematch

Bukmacherka dzieli się na dwie szkoły. Jedna z nich mówi, że opłaca się obstawiać tylko zanim spotkanie przejdzie na live, druga natomiast uważa taki typ obstawiania za loterię i uznaje tylko obstawianie meczy jak już będzie wiadomo jak sprawuje się dana drużyna i jak na boisku wyglądają najlepsi zawodnicy. Który ze sposobów jest lepszy? Nie znajdziemy na to zapewne prostej odpowiedzi, ale można spróbować przeanalizować wszystkie plusy i minusy obu stylów obstawiania.

obstawianie na zywo
Obstawianie na żywo to gwarancja sukcesu?

Zakłady przedmeczowe kontra zakłady na żywo

Zarówno jeden i drugi typ zakładów ma swoje plusy i minusy. Przyjrzyjmy im się bliżej. Czy zakłady na żywo mają same zalety?

Obstawianie prematch

Zalety obstawiania przedmeczowego:

 • Duże kursy – obstawianie przedmeczowe wiąże się z większymi kursami. Kursy na wszystkie rynki po rozpoczęciu spadają o kilka procent. Ma to na celu skompensować ryzyko bukmachera spowodowane opóźnieniami i problemami z korelacją pomiędzy zdarzeniami na boisku i kursem.
 • Duży wybór zakładów – Do oferty live wchodzi zaledwie część tego co dostępne jest w ofercie przedmeczowej. Z pewnością nie spotkamy tu mniej popularnych lig, czy sportów, które rozgrywają się bardzo szybko 
 • Czas na zastanowienie – Przed rozpoczęciem meczu mamy czas na przeanalizowanie naszego typu. Możemy wykonać dogłębną i pełną analizę. W przypadku meczy na żywo zazwyczaj nie ma na to czasu. 
 • Jest łatwiejsze – Mamy na wszystko czas, możemy przemyśleć każdy nasz ruch i nie musimy zmagać się z emocjami, które mogą wypaczyć nasze spojrzenie na to co dzieje się na boisku
sts kod promocyjny
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Minusy obstawiania przedmeczowego:

 • Większa nieprzewidywalność – Obstawiamy małego faworyta w spotkaniu. Na dwie minuty przed meczem okazuje się jednak, że połowa głównego składu nie wyjdzie na boisko bo zatruła się czymś w szatni. Efektem jest przegrany zakład, bo czegoś takiego nie przewidzimy w analizie. 
 • Dyspozycja zawodników – wiąże się to nieco z poprzednim punktem, ale chodzi o coś zupełnie innego. Zawodnicy mogą po prost nie być danego dnia w formie, nie chce im się biegać i tylko się bronią. Takie coś także bardzo ciężko jest przewidzieć. 
 • Brak kontroli nad przebiegiem meczu – Obstawiamy faworyta po niezbyt wysokim kursie, w drugiej minucie słabsza drużyna przypadkiem strzela gola i kurs na faworyta rośnie z 1.3 na 1.6. Pewność, że i tak wygrają jest niewiele mniejsza niż przed spotkaniem, a obstawiając live można by wygrać dużo więcej. No cóż… kto mógł wiedzieć.

Obstawianie na żywo

Zalety obstawiania na żywo

 • Oglądanie i obstawianie meczów w jednym czasie – większość bukmacherów oferuje nam transmisje live spotkań, które mają w ofercie. Dzięki temu możemy bardzo szybko reagować na sytuacje na boisku.
 • Obstawianie przez cały mecz – Obstawiać możemy od początku do ostatnich minut meczu
 • Niwelowanie strat z zakładów przedmeczowych – Granie na żywo pozwala nam na wykonanie kontry do zakładu przedmeczowego, który nie do końca idzie po naszej myśli. Odpowiednio rozgrywając zakłady istnieje nawet szansa, że będziemy mogli wygrać małą kwotę niezależnie od tego jak zakończy się spotkanie
 • Szybsze rozliczanie zakładów – Obstawiając takie zakłady jak liczba punktów w secie czy ilość goli w pierwszej połowie nie zamrażamy naszych środków na długi okres czasu. Dzięki temu od razu po zakończeniu tej części spotkania wygrane pieniądze trafiają na nasze konto i możemy obstawiać dalej.
 • Możliwość reagowania na nieprzewidziane zwroty akcji – Kursy w bardziej niszowych meczach są obliczane przez komputer. Oznacza to, że w przypadku dziwnych zdarzeń na boisku, które nie są odzwierciedlane w statystykach, nie zmieniają się kursy, co można wykorzystać na swoją korzyść.

Wady obstawiania na żywo:

 • Mała ilość dostępnych zakładów – oferta live to zazwyczaj nie więcej niż połowa z tego co oferuje nam do przedmeczowego grania bukmacher
 • Zamykanie kursów – Kursy w spotkaniu na żywo są regularnie zamykane i otwierane. Kiedy istnieje duża szansa na gola, zakłady są wstrzymane.. Ryzyko podejrzenia ustawki – zakłady zablokowane. 
 • Reagowanie na sytuacje pod presją – Mecze toczą się bardzo szybko. Pod wpływem emocji łatwo popełnić błąd podczas obstawiania, zwłaszcza, gdy nie mamy czasu zastanowić się nad dana sytuacją. 

Kod bonusowy

Kody bonusowe do legalnych bukmacherów online. Kod promocyjny do bukmachera, który daje dodatkowe korzyści jak zakład bez ryzyka czy bonus bez depozytu.

Kody promocyjne

Back to top button