Ustawa Hazardowa – jak zmieniła polską bukmacherkę?

Ustawa Hazardowa – jak zmieniła polską bukmacherkę?

Tak naprawdę Ustawa Hazardowa mocno wpłynęła na najlepsze firmy bukmacherskie na terenie naszego kraju. Co jednak przyczynia się do tego, że panują w tym temacie takie, a nie inne, opinie?

Kiedy została znowelizowana obecna Ustawa Hazardowa?

Początkowa wersja Ustawy Hazardowej była ustalona jeszcze przez polityków z innej partii. Wiele osób twierdziło, że to kompletny bubel prawny. Tak naprawdę wiele zagranicznych podmiotów w ogóle nic sobie z tego dokumentu nie robiło. Obecna władza postanowiła to wszystko unowocześnić. W lipcu 2017 roku weszła zatem w życie znowelizowana Ustawa Hazardowa. Początkowo było sporo głosów mówiących o tym, że to tak naprawdę koniec zakładów bukmacherskich na terenie Polski. Minęły cztery lata i nic takiego nie ma miejsca. Obawy były kompletnie nieuzasadnione. Dzisiaj wszystko jest o wiele bardziej uregulowane w stosunku do lat poprzednich. Klienci czarno na białym widzą, jakie podmioty hazardowe są legalne, a których należy unikać. Cały czas istnieją bowiem firmy bukmacherskie, które nie mają zamiaru kooperować z Ministerstwem Finansów. Takie podmioty hazardowe nie odprowadzają podatków do Skarbu Państwa. Jeśli się tam zarejestrujesz, to popełnisz naprawdę spory błąd.

sts bonus bez depozytu
sts bonus bez depozytu

Jakie warunki trzeba spełnić, by działać legalnie?

Zastanawiasz się, jakie firmy hazardowe muszą spełnić wymagania, by działać w Polsce bez żadnych barier? W pierwszej kolejności należy złożyć wniosek. Należy tam opisać, kto jest włodarzem itp. Takie osoby powinny być niekarane itp. Tak samo, jak członkowie między innymi zarządu. Dodatkowo warto określić kapitał zakładowy spółki. W tym momencie minimalna kwota to dwa miliony PLN. Trzeba też opisać sposób działania na rynku polskim itd. Potem należy czekać na zaakceptowanie wniosku. Jeśli zostanie on pozytywnie rozpatrzony, to dana firma hazardowa może przez okres sześciu lat działać legalnie na terenie Polski. Co dzieje się zaś potem? Następnie trzeba po raz kolejny przejść przez ten proces. Na szczęście sprawa jest już o wiele prostsza, niż za pierwszym razem. Innymi słowy, jeśli jakaś firma bukmacherska otrzymała pozwolenie i przez te sześć lat nie było do niej żadnych zastrzeżeń, to przy drugim podejściu wniosek powinien być rozpatrzony o wiele szybciej.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Co to jest rejestr domen zakazanych?

Wraz z wejściem w życie nowych przepisów po znowelizowaniu Ustawy Hazardowej, powstał rejestr domen zakazanych. Znajduje się on na stronie https://hazard.mf.gov.pl/. Warto wiedzieć, że są tam wszystkie nielegalne podmioty. O zakazanych domenach wspomina się w każdym poradniku bukmacherskim. Lista jest systematycznie aktualizowana. Ostatnie wpisy są bowiem z końcówki sierpnia 2021 roku. Jeśli zatem chcesz sprawdzić, czy konkretny bukmacher jest legalny itp. to warto wejść na tę stronę, a następnie wpisać nazwę danej firmy hazardowej. Bądź tutaj bardzo ostrożny. Jeśli świadomie lub nieświadomie (w końcu nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania) zarejestrujesz się w nielegalnym buku i będziesz tam grał, to złamiesz polskie prawe. Z tego tytułu mogą Cię zaś czekać niemiłe konsekwencje.

Bukmacher internetowy

Bukmacher internetowy w Polsce musi graczom oferować świetne promocje i bonusy bukmacherskie za darmo, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.

Kody promocyjne

Back to top button